Varroa İle Mücadele Edebilen bir IRK Amerika'da İnceleniyor

Bir rapora göre ABD'de bir arıcı, bir raporuna göre, bal arısı kolonilerin dünyanın dört bir yanında neden ölmekte olmasının başlıca nedenlerinden biri olan varroa mite'yi öldürebilir.

Batı Pennsylvania'da bir çiftlikte yaşayan Jeff Berta, NPR radyo istasyonuna göre akarlara karşı dayanıklı görünen bir bal arısı kraliçesine sahip.

Kraliçenin annesi, orada soğuk kışları ve aynı zamanda hastalık salgınlarını atlatmayı başaran Vermont'taki bir koloniden geliyordu.

Ve babası, Purdue Üniversitesinde yetiştirilen arılar arasından kendilerini benzersiz bir şekilde damat bulduğu bir dron idi.

Bay Berta, “Arılar akarları alacak ve bacaklarını ısırtacaklar ve akarları çiğneyecekler” dedi.

“Ve eğer akarlardan bir bacak ısırırlarsa, akar ölümüne kanar.

“Yani arılar aslında savaşıyorlar. Bu şu andan sonra genetik çizginin türü. ”

Parazitik bir varroa akarı olan bir bal arısı, kan emen bir evcil kediyle enfekte olmuş bir insanla karşılaştırılmıştır.

18 numara olarak bilinen kraliçe, ABD Tarım Bakanlığı tarafından finanse edilen bilim adamları tarafından incelenmektedir.

Bal arılarını akarlardan kurtarmak için yapılan çabalar, ikinciyi öldürmek için tasarlanan pestisitleri kullanırken, eskiyi sınırlandırarak sınırlı bir başarı elde etmiştir.

Ancak, akarlar ile mücadele etmelerini sağlayan genlerle beslenen bal arıları, basit bir süreç değildir. Kraliçe 18 suni tohumlama sonucu doğmuştur. Yabancısına salınırsa, torunları aynı bakım tekniğine sahip olmayan arılarla çiftleşebilirler.

Berta ile birlikte çalışan Pennsylvania Eyalet Üniversitesi'nden Arı genetikçisi Christina Grozinger şunları söyledi: “Bir hisse senedini üretemezsiniz,“ Artık bitti ”diyorsunuz. Ve işte bu! Artık her yerde satabiliriz! '

“Sürekli olarak yeniden seçmeli ve sürekli olarak bu çabanın bir parçası olarak çalışmakla çok ilgili insanlara sahip olmak zorundasınız.”